o nas

Parę słów o mnie
Czyli kto,czemu i gdzie?

Szanowny  Kliencie, witam Cię serdecznie na mojej stronie

Mam na imię Agnieszka. Z wykształcenia  jestem Technologiem Żywności oraz  Specjalistą ds. Systemu Zarządzania Jakością.

 Od roku 2019 jestem twórcą   marki i właścicielem firmy LILAC Natural Cosmetics.

Wieloletni   Staż  pracy w Instytucji nadzorującej bezpieczeństwo produkcji  kosmetyków i żywności dał mi wiedzę i doświadczenie, a pasja zrodziła się potem….

Cytując Vincenta Van Gogh:

 „Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość.”

W moim przypadku z doświadczenia, wiedzy, pasji powstały naturalne kosmetyki o unikatowym składzie.

 Pragnę kontynuować rozwój mojej marki i wprowadzać na rynek coraz to nowe i innowacyjne produkty, aby LILAC Natural Cosmetics stało się rozpoznawalne i znanym producentem wysokiej jakości naturalnych kosmetyków.

 Moja praca

W małej pracowni położnej w malowniczej Jurze  Krakowsko- Częstochowskiej powstają  ręcznie wytwarzane  naturalne kosmetyki: mydła rzemieślnicze, masła do ciała, sole do kąpieli, sera olejowe, kremy do twarzy.

Moim celem jest szeroko pojęta edukacja i świadomość klientów na temat korzyści wynikających z używania naturalnych produktów do pielęgnacji skóry. Pragnę pokazać, że dbanie o siebie może i powinno iść w parze z troską o środowisko naturalne.

Wierzę w siłę natury i potęgę jej składników. Dlatego moje kosmetyki są wykonane z delikatnych, naturalnych składników, pochodzących z ekologicznych upraw i zrównoważonych źródeł. Nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, parabenów, silikonów, sztucznych barwników.

Każdy produkt jest starannie opracowany i testowany, aby zapewnić optymalną skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Stawiam na jakość i dbam o każdy detal, zarówno jeśli chodzi o formułę, jak i opakowanie.

 

Mój cel to nie tylko stworzenie wysokiej jakości kosmetyków, ale również budowanie relacji z moimi klientami. Chcę, aby każdy klient czuł się wyjątkowy i doceniany, dlatego staram się zapewnić osobisty kontakt i indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Dziękuję za zaufanie i wsparcie.

Zapraszam do odkrywania cudownego świata naturalnej pielęgnacji z LILAC Natural Cosmetics.

 

Naturalne mydło

Tradycyjne mydło potasowe w nowej odsłonie.
Mydło w paście ,zamknięte w brązowym słoiczku.
Dedykowane do konkretnej cery

Darmowa dostawa od 150 PLN

Przelewy24

W tym blik!

Darmowy zwrot!

Do 14 dni

Najczęściej zadawane pytania

Tak mogą.

Uczulenie na kosmetyki naturalne wynika z zawartości potencjalnych alergenów, pochodzenia naturalnego. Niektórzy mają uczulenie na pyłki drzew, a niektórzy na konkretne rośliny, które mogą znaleźć się na przykład w mydle czy kremie do twarzy.

 Kosmetyki naturalne więc mogą Cię uczulić .Mimo że zawierają produkty pochodzenia naturalnego.

 Warto więc przed wypróbowaniem nowego kosmetyku przeprowadzić krótki test na skórze.

 Na wierzchu dłoni czy na wewnętrznej stronie nadgarstka umieść kosmetyk  i odczekaj 24  godziny.

Jako  marka kosmetyków naturalnych  wykorzystujemy  do produkcji określone surowce pochodzenia zwierzęcego. Takie jak jogurt, wosk pszczeli lub miód.  Pozyskiwane są  w sposób nieinwazyjny, dlatego  nie znajdziesz u nas:kolagenu, elastyny, keratyny czy łojów zwierzęcych.

Większość kosmetyków zawiera.

 Konserwanty, jak sama nazwa wskazuje, utrzymują trwałość kometyku, jak również gwarantują jego bezpieczeństwo. Obecność konserwantów w kosmetykach reguluje dyrektywa unijna odnośnie kosmetyków oraz same organizacje certyfikujące. ECOCERT dopuszcza aż 5 różnych konserwantów. Nasza firama Lilac wykorzytsuje konserwant  do produkcji kremów : DHA BA - akceptowany przez ECOCERT

Tak. Kosmetyki naturalne nie zawierają szkodliwych chemicznych konserwantów, które mogą negatywnie wpływać na skórę. Nie ma w nich składników wytwarzanych z ropy naftowej itp., ani żadnych barwników. Należy jednak pamiętać, że składniki naturalne również mogą uczulać i warto przed zastosowaniem zrobić próbę na małej powierzchni skóry, żeby sprawdzić czy dany produkt nie wywoła jakiejś niepożądanej reakcji.

Każdy. Właściwie nie ma co do tego żadnych wskazań. Jedynie trzeba wiedzieć co się stosuje i znać skład, żeby nie okazało się, że jakaś naturalna substancja nas uczula. Kosmetyki naturalne są produkowane dla różnych rodzajów cery.Nie są to produkty uniwersalne. W związku z tym przed wyborem kupna kosmetyku należy dobrać produkt adekwatny do swojej cery.

Przykład: Mydlo solne jest dedykowane do cery tłustej,trądzikowej.Ten produkt nie będzie odpowiedni do cery wrażliwej i suchej.